Aliant Ultralight YLP18 lithiumakku

Aliant
Käynnistysvirta CCA -18° 400A
Voidaan korvata lyijyakut jopa 18 Ah saakka
Mitat: L 148mm P 67mm K 140mm
Paino: 1,6 kg

Voidaan korvata mm. seuraavat lyijyakut:
51814, 51913, GYZ20HL, SY50-N18-AT, SYB16L-B, Y50-N18A-A, Y50-N18L-A, Y50-N18L-A3, Y50-N18L-A-CX, YTX20-BS, YTX20CH-BS, YTX20H-BS, YTX20HL-BS, YTX20HL-BS-PW, YTX20L-BS


Sopivuudet:

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliinLisäinfo
ARCTIC CAT1000 H2 MUDPRO20102016
ARCTIC CAT1000 H2 THUNDER CAT20082010
ARCTIC CAT1000 H2 TRV20102014
ARCTIC CAT1000 H2 WILDCAT20122015
ARCTIC CAT1000 H2 XT20132017
ARCTIC CAT450 ALTERRA20162016
ARCTIC CAT450 XC20162016
ARCTIC CAT500 EFI 4X420132017
ARCTIC CAT550 H1 EFI 4X420102011
ARCTIC CAT550 H1 PROWLER20102011
ARCTIC CAT550 TRV EFI20122017
ARCTIC CAT550 TRV EFI 4X420102011
ARCTIC CAT700 ALTERRA20172017
ARCTIC CAT700 EFI 4X420132015
ARCTIC CAT700 EFI MUDPRO 4X420132017
ARCTIC CAT700 H1 EFI 4X420112011
ARCTIC CAT700 TRV EFI20172017
CAN-AMCOMMANDER 100020112017
CAN-AMCOMMANDER 80020112017
CAN-AMDEFENDER 100020162016
CAN-AMDEFENDER 80020162016
CAN-AMMAVERICK 100020132015
CAN-AMOUTLANDER 100020122017
CAN-AMOUTLANDER 40020052015
CAN-AMOUTLANDER 45020172017
CAN-AMOUTLANDER 50020072015
CAN-AMOUTLANDER 57020162017
CAN-AMOUTLANDER 65020062017
CAN-AMOUTLANDER 80020062015
CAN-AMOUTLANDER 85020162017
CAN-AMRENAGADE 80020072011
CAN-AMRENEGADE 100020122017
CAN-AMRENEGADE 50020082015
CAN-AMRENEGADE 57020162017
CAN-AMRENEGADE 80020122015
CAN-AMRENEGADE 85020162017
HONDATRX650FA RINCON20032005
HONDATRX650FGA RINCON20042005
HONDATRX680FA RINCON20062017
KAWASAKIKAF620 MULE 401020092013
KYMCOMAXXER 45020102013
KYMCOMXU 45020112016
KYMCOMXU 50020062013
KYMCOMXU 70020132016
POLARIS1000 SCRAMBLER20152017
POLARIS1000 SPORTSMAN20152017
POLARIS550 SPORTSMAN20092009
POLARIS800 RANGER20102013
POLARIS800 RANGER 6X620102013
POLARIS800 RANGER CREW20112013
POLARIS800 RZR20082013
POLARIS800 RZR 420102013
POLARIS800 RZR S20092013
POLARIS800 SPORTSMAN20142014
POLARIS850 SCRAMBLER20142017
POLARIS850 SPORTSMAN X220112017
POLARIS900 RANGER20142014
POLARIS900 RZR20142014
SUZUKILT 250 EF19851986
SUZUKILT-4WD QUADRUNNER (250)19871996
SUZUKILT-A 500 F VINSON20042007
SUZUKILT-A 500 X KINGQUAD20112016
SUZUKILT-A 700 X KINGQUAD20052007
SUZUKILT-A 750 X KINGQUAD20082016
SUZUKILT-F 250 F 4WD QUADRUNNER19992002
SUZUKILT-F 250 OZARK20022013
SUZUKILT-F 250 QUADRUNNER19882001
SUZUKILT-F 300 F KINGQUAD 4WD19991999
SUZUKILT-F 4WDX KING QUAD (300)19911998
SUZUKILT-F 500 F VINSON20042007
SUZUKILT-V 700 F TWINPEAKS20042005
YAMAHAYFM 400 BIG BEAR 2WD20002004
YAMAHAYFM 400 BIG BEAR 4WD20002012
YAMAHAYFM 400 BIG BEAR IRS20072007
YAMAHAYFM 400 F KODIAK 4WD19962002
YAMAHAYFM 450 F KODIAK20032006
YAMAHAYFM 450 GRIZZLY20072013
YAMAHAYFM 450 WOLVERINE20062010
YAMAHAYFM 550 GRIZZLY20092014
YAMAHAYFM 600 GRIZZLY19982001
YAMAHAYFM 660 F GRIZZLY20022008
YAMAHAYFM 700 GRIZZLY20072017
YAMAHAYFM 700 KODIAK20162017
BMWK1100LT19901998
BMWK1100RS19901996
BMWK1200GT20022009
BMWK1200LT19972009
BMWK1200RS19972005
BMWK1300GT20092011
BMWK1600GT20112016
BMWK1600GTL20112016
BMWK7519931996
BMWK75C19851986
BMWK75RT19921994
BMWK75S19861992
BMWR1100GS19942000
BMWR1100R19942001
BMWR1100RS19922002
BMWR1100RT19952001
BMWR1100S19982006
BMWR1150GS19992004
BMWR1150GS ADVENTURE20022005
BMWR1150R20012005
BMWR1150R ROCKSTER20032004
BMWR1150RS20012005
BMWR1150RT20012005
BMWR1200C19982004
BMWR1200RT20052013
BMWR4519781986
BMWR6519781983
BMWR65LS19821984
BMWR80GS19811986
BMWR850C19992002
BMWR850R19942004
BUELLM2 1200 CYCLONE19972002
BUELLRR100019871987
BUELLRR120019881990
BUELLRS120019891993
BUELLRSS120019911993
BUELLS2 1200 THUNDERBOLT19941996
BUELLS2T 1200 THUNDERBOLT19941996
BUELLS3 1200 THUNDERBOLT19972002
BUELLS3T 1200 THUNDERBOLT19972002
BUELLX1 1200 LIGHTNING19992002
HARLEY-DAVIDSONFLD 1690 DYNA SWITCHBACK20132014
HARLEY-DAVIDSONFLHX 1584 STREET GLIDE20062009
HARLEY-DAVIDSONFLS 1690 SOFTAIL SLIM20132014
HARLEY-DAVIDSONFLST 1340 HERITAGE SOFTAIL19861999
HARLEY-DAVIDSONFLSTC 1340 HERITAGE SOFTAIL CLASSIC19861999
HARLEY-DAVIDSONFLSTC 1450 HERITAGE SOFTAIL CLASSIC19992004
HARLEY-DAVIDSONFLSTC 1584 HERITAGE SOFTAIL CLASSIC20102012
HARLEY-DAVIDSONFLSTC 1690 HERITAGE SOFTAIL CLASSIC20122016
HARLEY-DAVIDSONFLSTCI 1450 HERITAGE SOFTAIL CLASSIC20012008
HARLEY-DAVIDSONFLSTF 1340 SOFTAIL FAT BOY19812000
HARLEY-DAVIDSONFLSTF 1450 SOFTAIL FAT BOY19992005
HARLEY-DAVIDSONFLSTF 1584 SOFTAIL FAT BOY20062011
HARLEY-DAVIDSONFLSTF 1690 SOFTAIL FAT BOY20122016
HARLEY-DAVIDSONFLSTFB 1584 SOFTAIL FAT BOY SPECIAL20102012
HARLEY-DAVIDSONFLSTFB 1690 SOFTAIL FAT BOY SPECIAL20112014
HARLEY-DAVIDSONFLSTFI 1450 FAT BOY20002006
HARLEY-DAVIDSONFLSTI 1450 HERITAGE SOFTAIL20062006
HARLEY-DAVIDSONFLSTN 1340 HERITAGE SOFTAIL NOSTALGIA19932000
HARLEY-DAVIDSONFLSTN 1584 SOFTAIL DELUXE20112012
HARLEY-DAVIDSONFLSTN 1690 SOFTAIL DELUXE20122014
HARLEY-DAVIDSONFLSTNI 1450 SOFTAIL DELUXE20042006
HARLEY-DAVIDSONFLSTS 1340 HERITAGE SOFTAIL SPRINGER19972000
HARLEY-DAVIDSONFLSTS 1450 HERITAGE SOFTAIL SPRINGER19982003
HARLEY-DAVIDSONFLSTSB 1584 SOFTAIL CROSS BONES20102012
HARLEY-DAVIDSONFX 1200 SUPER GLIDE19701982
HARLEY-DAVIDSONFXCW 1584 SOFTAIL ROCKER20082009
HARLEY-DAVIDSONFXCWC 1584 SOFTAIL ROCKER C20082009
HARLEY-DAVIDSONFXD 1340 DYNA SUPER GLIDE19951999
HARLEY-DAVIDSONFXD 1450 DYNA SUPER GLIDE20062006
HARLEY-DAVIDSONFXDB 1584 DYNA STREET BOB20062013
HARLEY-DAVIDSONFXDB 1690 DYNA STREET BOB20142016
HARLEY-DAVIDSONFXDBI 1450 DYNA STREET BOB20052006
HARLEY-DAVIDSONFXDC 1584 DYNA SUPER GLIDE CUSTOM20062013
HARLEY-DAVIDSONFXDC 1690 DYNA SUPER GLIDE CUSTOM20142016
HARLEY-DAVIDSONFXDCI 1450 DYNA SUPER GLIDE CUSTOM20042006
HARLEY-DAVIDSONFXDF 1584 DYNA FAT BOB20082012
HARLEY-DAVIDSONFXDF 1690 DYNA FAT BOB20132014
HARLEY-DAVIDSONFXDFSE 1800 CVO FAT BOB20102011
HARLEY-DAVIDSONFXDI 1450 DYNA SUPER GLIDE20042005
HARLEY-DAVIDSONFXDWG 1340 WIDE GLIDE19931999
HARLEY-DAVIDSONFXDWG 1450 WIDE GLIDE19982002
HARLEY-DAVIDSONFXDWG 1584 DYNA WIDE GLIDE20102012
HARLEY-DAVIDSONFXDWG 1690 DYNA WIDE GLIDE20132016
HARLEY-DAVIDSONFXDX 1450 DYNA SUPER GLIDE SPORT19992003
HARLEY-DAVIDSONFXE 1340 SUPER GLIDE19791985
HARLEY-DAVIDSONFXLR 1340 LOW RIDER CUSTOM19871994
HARLEY-DAVIDSONFXR 1340 SUPER GLIDE19821995
HARLEY-DAVIDSONFXS 1584 BLACKLINE20132013
HARLEY-DAVIDSONFXSB 1690 SOFTAIL BREAKOUT20132016
HARLEY-DAVIDSONFXSBSE 1800 CVO BREAKOUT20132016
HARLEY-DAVIDSONFXST 1340 SOFTAIL STANDARD19842000
HARLEY-DAVIDSONFXST 1450 SOFTAIL STANDARD19992005
HARLEY-DAVIDSONFXSTB 1340 NIGHT TRAIN19982001
HARLEY-DAVIDSONFXSTB 1450 NIGHT TRAIN19992005
HARLEY-DAVIDSONFXSTB 1584 NIGHT TRAIN20062009
HARLEY-DAVIDSONFXSTBI 1450 NIGHT TRAIN20012006
HARLEY-DAVIDSONFXSTC 1340 SOFTAIL CUSTOM19861999
HARLEY-DAVIDSONFXSTC 1584 SOFTAIL CUSTOM20062012
HARLEY-DAVIDSONFXSTD 1450 SOFTAIL DEUCE20002003
HARLEY-DAVIDSONFXSTDI 1450 SOFTAIL DEUCE20002005
HARLEY-DAVIDSONFXSTI 1450 SOFTAIL STANDARD20022007
HARLEY-DAVIDSONFXSTS 1340 SOFTAIL SPRINGER19882000
HARLEY-DAVIDSONFXSTSB 1340 BAD BOY19941998
HARLEY-DAVIDSONVRSCAW 1250 V-ROD20082016
HARLEY-DAVIDSONVRSCDX 1250 NIGHT ROD SPECIAL20072016
HARLEY-DAVIDSONVRSCDXA 1250 NIGHT ROD SPECIAL20082008
HARLEY-DAVIDSONVRSCF 1250 V-ROD MUSCLE20092014
HARLEY-DAVIDSONXL100019791986
HARLEY-DAVIDSONXL1200 SPORTSTER19862003
HARLEY-DAVIDSONXL1200C SPORTSTER CUSTOM20022003
HARLEY-DAVIDSONXL883 SPORTSTER19862003
HARLEY-DAVIDSONXL883C SPORTSTER CUSTOM19792003
HARLEY-DAVIDSONXL883R ROADSTER19892003
HARLEY-DAVIDSONXLH1100 SPORTSTER19851989
HARLEY-DAVIDSONXLH1200 SPORTSTER19872003
HARLEY-DAVIDSONXLH883 SPORTSTER19862003
HARLEY-DAVIDSONXLH883 SPORTSTER HUGGER19872003
HONDACBX100019781987
HONDAGL1000 GOLDWING19751981
HONDAGL1100 GOLDWING19801983
HONDAGL1200 GOLDWING19841987
HONDAGL1500 GOLDWING19881999
HONDAGL1800 GOLDWING20012008
HONDAVTX180020012011
KAWASAKIGPZ1100 A UNI-TRAK19831985ZXT10A
KAWASAKIGPZ1100B19811982KZT10B
KAWASAKIGTR100019862003
KAWASAKIVN-1519871990VNT50A
KAWASAKIVN-15SE19881995VNT50B
KAWASAKIVN1500 CLASSIC19961999VNT50A
KAWASAKIVN1500 CLASSIC20002002VNT50N
KAWASAKIVN1500 CLASSIC TOURER19982002VNT50G
KAWASAKIVN1500 DRIFTER19992003VNT50J
KAWASAKIVN1500 MEANSTREAK20022003VNT50P
KAWASAKIVN1600 CLASSIC20032006VNT60A
KAWASAKIVN1600 CLASSIC20032009
KAWASAKIVN1600 CLASSIC TOURER20052006VNT60A
KAWASAKIVN1600 MEANSTREAK20042005VNT60B
KAWASAKIVN1700 CLASSIC20092016
KAWASAKIVN1700 CLASSIC TOURER20102014
KAWASAKIVN1700 LIGHT TOURER20122014
KAWASAKIVN1700 VOYAGER20092016
KAWASAKIVN200020042012VNW00A
KAWASAKIVN2000 CLASSIC20082009
KAWASAKIZ100019811983KZT00J
KAWASAKIZ100019791980Z1000E
KAWASAKIZ1000 LTD19801982KZT00K
KAWASAKIZ1000R19831984KZT00R
KAWASAKIZ1100D SPECTRE19821984KZT10D
KAWASAKIZ1100R19841984KZT10R
KAWASAKIZ1100ST19811985KZT10A
KAWASAKIZ130019791983
KAWASAKIZG130019841989ZG1300A-ZGT30A
KAWASAKIZR1100 ZEPHYR19922005ZRT10A
MOTO GUZZI1200 GRISO 8V20082014
MOTO GUZZI1200 SPORT 8V20102014
MOTO GUZZICALIFORNIA 110019941997
MOTO GUZZICALIFORNIA 1100 EVO20032006
MOTO GUZZICALIFORNIA 1100 SPEZIAL19982001
MOTO GUZZINORGE 120020062014
MOTO GUZZISTELVIO 120020082014
MOTO GUZZIV75 75019861989
MOTO MORINICORSARO 1200 VELOCE20082014
MOTO MORINIGRANPASSO 120020092014
MOTO MORINIREBELLO 1200 GIUBILEO20122012
MOTO MORINISCRAMBLER 120020092014
PIAGGIOX9 50020012006
SUZUKIVL1500 C1500 INTRUDER20142016
SUZUKIVLR1800 C180020082014
SUZUKIVZ1500 M1500 INTRUDER20092016
SUZUKIVZ1600 M1600 MARAUDER20042005
SUZUKIVZR1800 M180020062016
TRIUMPHROCKET III 230020042016
TRIUMPHROCKET III 2300 CLASSIC20072016
TRIUMPHROCKET III 2300 TOURING20082016
TRIUMPHTHUNDERBIRD 160020092016
TRIUMPHTHUNDERBIRD 1700 STORM20132013
TRIUMPHTIGER 1200 EXPLORER20122016
TRIUMPHTIGER 80020112016,EXPLORER
TRIUMPHTROPHY 121520122016
VICTORYCROSS COUNTRY 173120082016
VICTORYCROSS ROADS 173120082016
VICTORYHAMMER 173120082016
VICTORYVEGAS 173120082016
VICTORYVISION 173120082016
YAMAHATX75019721975
YAMAHAXS1100197819845K7
YAMAHAXV1000 VIRAGO198619882AE
YAMAHAXV1000SE MIDNIGHT SPECIAL1983198523W
YAMAHAXV1100 VIRAGO198619991TE/3LP
YAMAHAXV1600A WILDSTAR19992004
YAMAHAXVS1300A MIDNIGHT STAR20072016
YAMAHAXVZ1300A ROYAL STAR19961999
YAMAHAXVZ1300TF ROYAL STAR VENTURE19992001
ARCTIC CATBEARCAT 500020152016
ARCTIC CATBEARCAT 570 (565CC)20082014
ARCTIC CATBEARCAT 700020152016
ARCTIC CATBEARCAT WIDETRACK19972002
ARCTIC CATBEARCAT Z1 (1056CC)20092014
ARCTIC CATCOUGAR (550CC)19951998
ARCTIC CATCROSSFIRE 500 (499CC)20072007
ARCTIC CATCROSSFIRE 600 (599CC)20062007
ARCTIC CATCROSSFIRE 700 (698CC)20062006
ARCTIC CATEXT580 (580CC)19951998
ARCTIC CATEXT580 EFI (580CC)19981998
ARCTIC CATEXT580 POWDER SPECIAL (580CC)19951996
ARCTIC CATEXT600 (594CC)19971998
ARCTIC CATEXT600 TOURING (594CC)19981998
ARCTIC CATF1000 (999CC)20072009
ARCTIC CATF1100 (1056CC)20122013
ARCTIC CATF5 FIRECAT (499CC)20072014
ARCTIC CATF570 (565CC)20082014
ARCTIC CATF6 FIRECAT (599CC)20072009
ARCTIC CATF8 FIRECAT (794CC)20072012
ARCTIC CATF800 (794CC)20132013
ARCTIC CATJAGUAR Z1 (1056CC)20072007
ARCTIC CATM1100 (1056CC)20122013
ARCTIC CATM5 (499CC)20052006
ARCTIC CATM6 (599CC)20052007
ARCTIC CATM6000 (599CC)20142015
ARCTIC CATM7 (698CC)20052006
ARCTIC CATM7000 (1049CC)20142016
ARCTIC CATM800 (794CC)20122013
ARCTIC CATM8000 (794CC)20142016
ARCTIC CATM9000 (1056CC)20142016
ARCTIC CATMOUNTAIN CAT 1000 (999CC)20012002
ARCTIC CATMOUNTAIN CAT 500 (497CC)20012001
ARCTIC CATMOUNTAIN CAT 600 (599CC)20012004
ARCTIC CATMOUNTAIN CAT 800 (785CC)20012001
ARCTIC CATPANTERA (550CC)19941994
ARCTIC CATPANTERA 1000 (999CC)20002001
ARCTIC CATPANTERA 550 (550CC)20022005
ARCTIC CATPANTERA 580 EFI (580CC)19992001
ARCTIC CATPANTERA 600 EFI (599CC)20022005
ARCTIC CATPANTERA 7000 (1049CC)20152016
ARCTIC CATPANTERA 800 (794CC)19991999
ARCTIC CATPANTHER 550 (550CC)19972001
ARCTIC CATPOWDER EXTREME (594CC)19971998
ARCTIC CATPOWDER SPECIAL (580CC)19971997
ARCTIC CATPROWLER 2-UP (550CC)19951995
ARCTIC CATPROWLER SPECIAL (440CC)19921992
ARCTIC CATSABERCAT 500 (499CC)20062006
ARCTIC CATT570 (565CC)20082014
ARCTIC CATTHUNDERCAT (900CC)19971997
ARCTIC CATTHUNDERCAT (999CC)19982002
ARCTIC CATTZ1 (1056CC)20092013
ARCTIC CATXF1100 (1056CC)20122013