ROCA TUULIL.PYYHK.MOOTT.12V / 38mm 45°-110°
Vesitiivis tuulilasinpyyhkimenmoottori Rocalta on yksi markkinoiden
parhaista. Moottorissa on eristetty maadoitus, jonka ansiosta sitä voidaan
käyttää myös metalliveneissä.
Portaattomasti säädettävä pyyhkimiskulma 45-110°, voidaan helposi muuttaa
asennuksen jälkeen.
Itsepalautuva joko oikealle tai vasemmalle.
Pyyhinakseli valmistettu ruostumattomasta teräksestä.
Tekniset tiedot:
Jännite: 12V
Vääntömomentti: 12Nm
Pyyhkimiskulma: 45-110°
Pyyhkimisnopeus: 2-nopeutta 33 ja 55 kertaa/ min.
Max pituus varsi/sulka 610 mm x 560 mm.
16mm maksimi asennuspaksuus
Rihlattu 13,5mm akseli johon pyyhkijänvarsi lukitaan
L1 = 19mm L2 = 42mm 12 Volt